Europa League: Group B

2014-10-23
21:05 Club Brugge - : - FC Kobenhavn  
21:05 Torino - : - HJK Helsinki  

Europa League: Group A

2014-10-23
21:05 Borussia M. - : - Apollon Limassol  
21:05 Villarreal - : - Zurich  

Europa League: Group C

2014-10-23
21:05 Partizan - : - Besiktas  
21:05 Tottenham - : - Asteras Tripolis  

Europa League: Group D

2014-10-23
21:05 Celtic - : - Astra Ploiesti  
21:05 Salzburg - : - Dinamo Zagreb  

Europa League: Group E

2014-10-23
21:05 Estoril - : - Dinamo  
21:05 PSV - : - Panathinaikos  

Europa League: Group F

2014-10-23
21:05 Dnipro - : - Qarabag  
21:05 Inter - : - Saint-Etienne  

Europa League: Group G

2014-10-23
19:00 Rijeka - : - Feyenoord  
19:00 Standard - : - Sevilla  

Europa League: Group H

2014-10-23
18:00 FK Krasnodar - : - Wolfsburg  
19:00 Lille - : - Everton  

Europa League: Group I

2014-10-23
19:00 Slovan - : - Sparta Praha  
19:00 Young Boys - : - Napoli  

Europa League: Group J

2014-10-23
19:00 AaB Aalborg - : - Dynamo K.  
19:00 Steaua - : - Rio Ave  

Europa League: Group K

2014-10-23
19:00 Dinamo Minsk - : - Guingamp  
19:00 PAOK - : - Fiorentina  

Europa League: Group L

2014-10-23
19:00 Trabzonspor - : - Lokeren  

Denmark: Viasat Sport Divisionen

2014-10-23
19:00 AGF Aarhus - : - Horsens  

Russia: Premier-liga Reserves

2014-10-23
10:30 Ural-D - : - Arsenal-D  
12:30 Spartak-D - : - Lokomotiv-D  

Russia: 2nd Division, Center

2014-10-23
12:00 Chertanovo - : - FK Tambov  
13:00 Metalurg V - : - Zvezda R  
13:00 Podolie - : - Zenit Penza  
15:00 Kaluga - : - Fakel  
16:00 Avangard - : - Lokomotiv Liski  
16:00 Dynamo Br - : - Vityaz  
16:00 Metallurg L. - : - Orel  
17:00 Vibor-Kurbatovo - : - Arsenal Tula-2  

Russia: 2nd Division, Vostok

2014-10-23
FT Smena 1 : 0 Tom-D  
10:00 Metalurg Nk - : - Irtysh Omsk  
12:00 Dinamo Barnaul - : - Sibir-2  

Russia: 2nd Division, Zapad

2014-10-23
12:00 Soliaris - : - Khimki  
13:30 Kolomna - : - Pskov-747  
13:30 Volga Tver - : - FK Strogino  
16:00 Dolgoprudniy - : - Dnepr Smolensk  
16:00 Spartak Kostroma - : - Znamia Truda  
16:30 Domodedovo - : - Torpedo Vl  
16:30 Tekstilshik - : - Spartak Moscow II  
17:00 Saturn - : - Zenit -2 St. Petersburg  

Ukraine: Persha Liga

2014-10-23
14:00 Gornyak Sport - : - Dynamo II  
14:00 Helios Kharkiv - : - Stal D  
16:00 Stal A - : - Poltava  
17:00 Alexandria - : - Ternopil  
17:00 Naftovik-Ukrnafta - : - Desna  

Ukraine: Youth League

2014-10-23
PST Chornomorets-D ? : ? Karpaty-D  
15:00 Ilichevets-D - : - Metallurg Z.-D  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 7

2014-10-23
13:30 Croatia U-17 - : - Israel U-17  
13:30 Kazakhstan U-17 - : - Hungary U-17  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 10

2014-10-23
15:30 Switzerland U-17 - : - Bosnia Herzegovina U-17  
19:00 Belgium U-17 - : - Azerbaijan U-17  

Conmebol: Copa Sudamericana

2014-10-24
01:15 Deportivo Capiata - : - Boca Juniors  

Concacaf Champions League: Group 2

2014-10-24
04:00 Deportivo Saprissa - : - Kansas City Wizards  

Concacaf Champions League: Group 7

2014-10-24
02:00 Leon - : - Isidro Metapan  

Bolivia: Apertura

2014-10-23
21:00 Sport Boys Warnes - : - The Strongest  
2014-10-24
02:30 Oriente Petrolero - : - Real Potosi  

Costa Rica: Invierno

2014-10-23
19:00 CS Cartagines - : - Belen Siglo  

Bahrain: Premier League

2014-10-23
17:00 Al Hala Muharraq - : - Muharraq  
17:00 Malkiya - : - Al Hadd  
19:15 Busaiteen - : - Al-Riffa  

Kuwait: Premier League

2014-10-23
16:40 Al Arabi - : - Al Sahil  
16:40 Al Sulaibikhat - : - Al Salmiyah  

Uae: Premier League

2014-10-23
15:00 Ajman - : - Al Wahda FC Abu Dhabi  
15:00 Al Wasl Dubai - : - Banni Yas  
18:00 Al Dhafra - : - Al Ahli Dubai  
18:00 Al Jazeera Abu Dhabi - : - Al Nasr  

Egypt: Premier League

2014-10-23
17:15 Talaea El Geish - : - Al Masry Port Said  
17:15 Nasr - : - Misr El-Maqasha